Založ si blog

Prečo majú Matovič a Lipšic nulový koaličný potenciál

Podpredseda Siete Miroslav Beblavý zahanbil novinárov a analytikov, pretože na rozdiel od nich dokázal presne pomenovať, akou hrozbou sú pre Slovensko Igor Matovič a jeho spojenec Daniel Lipšic.

Čítať denník N je zväčša stratou času, pretože neponúka informácie, ale ideologické poučky. Stálo však za to prečítať si rozhovor s podpredsedom Siete Miroslavom Beblavým, ktorý síce nie je veľmi úspešný politik, zato analytik je to brilantný.

Najdôležitejšou myšlienkou poslanca Beblavého je tvrdenie, že s Igorom Matovičom sa vládnuť nedá, pretože pre skutočnú zmenu pomerov na Slovensku k lepšiemu je rovnaký problém ako Robert Fico. Takéto presné a odvážne hodnotenie si na Slovensku nedovolil napísať žiaden novinár ani analytik. Zrejme preto, lebo každý sa bojí, že ak označí predsedu treťotriednej estrády s názvom OĽaNO za prekážku rozumného vládnutia, hneď dostane od médií nálepku ficovoliča či ficoida. Ale takto sa rozumne diskutovať nedá. A preto je potrebné Miroslava Beblavého za jeho odvahu pochváliť, pretože ani jeho predseda Radoslav Procházka sa nezmohol na to, aby povedal o tristnej politickej realite pravdu.

Pripomeňme si niekoľko naozaj skvelých postrehov poslanca Beblavého: „…boj so Smerom nemôže byť zámienkou na to, aby sa zabudlo na všetko ostatné. Aby sa Igor Matovič, ktorý nikdy neprišiel so žiadnym riešením a všetko deštruuje, mohol tváriť, že bude súčasťou vlády bez Smeru, lebo tam musí byť.“ To je veľká pravda, nesúhlas s Ficom ešte neznamená vstupenku do vlády. A Matovič vo vláde, to by bolo všetko možné, len nie riadenie štátu. Kadejaké parlamentné skeče a predvádzanie sa pred kamerou, provokatívne škandály, zjednodušené a populistické návrhy, vládnutie cez tlačové besedy, nie reálny výkon moci a podobne.

Redaktor denníka N na to skonštatoval, že Beblavý snáď nepovažuje za neseriózneho politika Daniela Lipšica, ktorý si s Matovičom spoluprácu predstaviť vie. Ich strany idú dokonca spoločne do volieb. Miroslav Beblavý však veľmi správne postrehol: „Keď sa Matovič s Lipšicom dali dokopy, vznikla otázka, či sa z Igora Matoviča stane viac Daniel Lipšic, alebo z Daniela Lipšica viac Igor Matovič. Zatiaľ sa z Daniela Lipšica stáva viac Igor Matovič. Ale chcem povedať, že to nie je osobné. Ak by Sieť dostala možnosť postaviť vládu, mala by splniť dva atribúty. Že zabezpečí zmenu a vydrží celé volebné obdobie. Špeciálne pri Igorovi Matovičovi už vieme, ako by to dopadlo.“

Aj tieto slová sú také presné, že až zaráža, že medzi novinármi a kadejakými politológmi sa nenašiel nik, kto by to napísal alebo povedal skôr ako politik Beblavý. Ak sa Daniel Lipšic spojil s Igorom Matovičom, iba konečne ukázal svoju pravú tvár. Zviditeľňovanie sa prostredníctvom deštrukcie je síce účinný marketingový nástroj, ale nebezpečný spôsob riadenia štátu. A v tomto sú si páni Lipšic a Matovič navlas podobní.

Miroslav Beblavý odhalil, že spojenectvo OĽaNO a Nova má nulový koaličný potenciál. A stopercentný potenciál deštruovať štát, ak by sa toto zoskupenie politických klaunov dostalo k moci.

Matovičova trinásta komnata sa volá Marián Kočner

02.03.2016

Igor Matovič by mal vysvetliť, či a prečo sa utajene stýkal na konšpiračnom byte s Mariánom Kočnerom. Podľa môjho informátora sa pred voľbami v roku 2012 dvakrát stretol predseda OĽaNO-Nova viac »

Lipšicova polícia pred štyrmi rokmi manipulovala voľby

22.02.2016

Pred štyrmi rokmi Daniel Lipšic útokom proti hnutiu 99 % zatiahol políciu do politického zápasu. Dnes tento pán v postavení Matovičovho advokáta obviňuje z podobného hriechu premiéra Fica. viac »

Nekalé financovanie OĽaNO-Nova (časť II. )

03.02.2016

OĽaNO a Nova idú do volieb spoločne, a preto jedna strana nesie zodpovednosť za sponzorov strany druhej. Obyčajní i neobyčajní voliči majú právo na informácie o tom, akí podarení mecenáši viac »

peniaze, domino, riziko, investícia, investor

Podnikateľské prostredie sa opäť zhoršilo, tvrdí podnikateľská aliancia

25.09.2017 13:21

Podnikateľské prostredie na Slovensku sa v druhom kvartáli tohto roka opäť zhoršilo, a to najvýraznejšie za posledné tri štvrťroky.

Libra, Británia

Britská centrálna banka varuje pred rastom spotrebiteľských úverov

25.09.2017 13:19

Bank of England konštatovala, že rast týchto pôžičiek zvyšuje "riziko pre schopnosť bánk odolať výrazným oslabeniam ekonomiky".

Fico

Mladí ľudia budú protestovať proti korupcii. Premiér chce, aby študovali jej prevenciu

25.09.2017 13:15

Študenti požadujú odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka, zmeny na postoch špeciálneho prokurátora, či vyšetrenie kauzy Gorila.

Zámok v Hlohovci

Dediči žiadajú späť Erdődyho panstvo

25.09.2017 13:00

Medzi bohatstvom, na ktoré si nárokujú, sú zámok v Hlohovci, národné kultúrne pamiatky Mestský park či Kúpeľný ostrov v Piešťanoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 175782x
Priemerná čítanosť článkov: 25112x

Autor blogu

Kategórie