Založ si blog

Prečo majú Matovič a Lipšic nulový koaličný potenciál

Podpredseda Siete Miroslav Beblavý zahanbil novinárov a analytikov, pretože na rozdiel od nich dokázal presne pomenovať, akou hrozbou sú pre Slovensko Igor Matovič a jeho spojenec Daniel Lipšic.

Čítať denník N je zväčša stratou času, pretože neponúka informácie, ale ideologické poučky. Stálo však za to prečítať si rozhovor s podpredsedom Siete Miroslavom Beblavým, ktorý síce nie je veľmi úspešný politik, zato analytik je to brilantný.

Najdôležitejšou myšlienkou poslanca Beblavého je tvrdenie, že s Igorom Matovičom sa vládnuť nedá, pretože pre skutočnú zmenu pomerov na Slovensku k lepšiemu je rovnaký problém ako Robert Fico. Takéto presné a odvážne hodnotenie si na Slovensku nedovolil napísať žiaden novinár ani analytik. Zrejme preto, lebo každý sa bojí, že ak označí predsedu treťotriednej estrády s názvom OĽaNO za prekážku rozumného vládnutia, hneď dostane od médií nálepku ficovoliča či ficoida. Ale takto sa rozumne diskutovať nedá. A preto je potrebné Miroslava Beblavého za jeho odvahu pochváliť, pretože ani jeho predseda Radoslav Procházka sa nezmohol na to, aby povedal o tristnej politickej realite pravdu.

Pripomeňme si niekoľko naozaj skvelých postrehov poslanca Beblavého: „…boj so Smerom nemôže byť zámienkou na to, aby sa zabudlo na všetko ostatné. Aby sa Igor Matovič, ktorý nikdy neprišiel so žiadnym riešením a všetko deštruuje, mohol tváriť, že bude súčasťou vlády bez Smeru, lebo tam musí byť.“ To je veľká pravda, nesúhlas s Ficom ešte neznamená vstupenku do vlády. A Matovič vo vláde, to by bolo všetko možné, len nie riadenie štátu. Kadejaké parlamentné skeče a predvádzanie sa pred kamerou, provokatívne škandály, zjednodušené a populistické návrhy, vládnutie cez tlačové besedy, nie reálny výkon moci a podobne.

Redaktor denníka N na to skonštatoval, že Beblavý snáď nepovažuje za neseriózneho politika Daniela Lipšica, ktorý si s Matovičom spoluprácu predstaviť vie. Ich strany idú dokonca spoločne do volieb. Miroslav Beblavý však veľmi správne postrehol: „Keď sa Matovič s Lipšicom dali dokopy, vznikla otázka, či sa z Igora Matoviča stane viac Daniel Lipšic, alebo z Daniela Lipšica viac Igor Matovič. Zatiaľ sa z Daniela Lipšica stáva viac Igor Matovič. Ale chcem povedať, že to nie je osobné. Ak by Sieť dostala možnosť postaviť vládu, mala by splniť dva atribúty. Že zabezpečí zmenu a vydrží celé volebné obdobie. Špeciálne pri Igorovi Matovičovi už vieme, ako by to dopadlo.“

Aj tieto slová sú také presné, že až zaráža, že medzi novinármi a kadejakými politológmi sa nenašiel nik, kto by to napísal alebo povedal skôr ako politik Beblavý. Ak sa Daniel Lipšic spojil s Igorom Matovičom, iba konečne ukázal svoju pravú tvár. Zviditeľňovanie sa prostredníctvom deštrukcie je síce účinný marketingový nástroj, ale nebezpečný spôsob riadenia štátu. A v tomto sú si páni Lipšic a Matovič navlas podobní.

Miroslav Beblavý odhalil, že spojenectvo OĽaNO a Nova má nulový koaličný potenciál. A stopercentný potenciál deštruovať štát, ak by sa toto zoskupenie politických klaunov dostalo k moci.

Matovičova trinásta komnata sa volá Marián Kočner

02.03.2016

Igor Matovič by mal vysvetliť, či a prečo sa utajene stýkal na konšpiračnom byte s Mariánom Kočnerom. Podľa môjho informátora sa pred voľbami v roku 2012 dvakrát stretol predseda OĽaNO-Nova viac »

Lipšicova polícia pred štyrmi rokmi manipulovala voľby

22.02.2016

Pred štyrmi rokmi Daniel Lipšic útokom proti hnutiu 99 % zatiahol políciu do politického zápasu. Dnes tento pán v postavení Matovičovho advokáta obviňuje z podobného hriechu premiéra Fica. viac »

Nekalé financovanie OĽaNO-Nova (časť II. )

03.02.2016

OĽaNO a Nova idú do volieb spoločne, a preto jedna strana nesie zodpovednosť za sponzorov strany druhej. Obyčajní i neobyčajní voliči majú právo na informácie o tom, akí podarení mecenáši viac »

Markus Soeder, horst seehofer

Novým predsedom CSU sa stal Markus Söder

19.01.2019 13:21

V súčasnosti zastáva Söder pozíciu Bavorského premiéra.

Jadro, nukleárne, jadrové, atómové zbrane

Hitachi zmrazila projekt výstavby jadrových blokov v Británii

19.01.2019 12:47

Japonská spoločnosť Hitachi zmrazila projekt výstavby jadrového reaktora v Británii za tri bilióny jenov (približne 25 miliárd eur).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 182621x
Priemerná čítanosť článkov: 26089x

Autor blogu

Kategórie